Romet Wigry – charakterystyka poszczególnych modeli

Romet Wigry to chyba najpopularniejszy polski składak, który pomimo upływu lat w dalszym ciągu cieszy się niesłabnącą popularnością. Wersji tego modelu było kilka i choć wiele je łączyło, to można było zauważyć dość znaczące różnice pomiędzy nimi.  

Romet Wigry 2 

Cechą charakterystyczną modelu Romet Wigry 2 był brak przedniego hamulca. Ponadto w przeciwieństwie do wersji poprzednich w tym przypadku zastosowano bardzo nowoczesne siodełko, w którym jednak w opinii wielu zabrakło praktycznej skrytki na klucze. Na ramie umieszczona została naklejka z napisem ”Wigry 2”/

Romet Wigry 3

Charakterystyczną cechą modelu Wigier 3 była kierownica typu jaskółka. Ponadto było to pierwszy z modeli, w których zaczęto stosować przedni hamulec szczękowy. Dodatkowo na szprychach umieszczano pierwsze odblaski, co jak na czasy powstawania tego modelu było dość innowacyjnym rozwiązaniem. Jest to najpopularniejszy i najchętniej użytkowany model roweru Romet Wigry.

Romet Wigry 4

Romet Wigry 4 to model niezwykle zbliżony do wersji numer 3. Z tą jednak różnicą, że w tym przypadku zamiast szczękowego zastosowano hamulec dociskowy. Na ramie znalazła się oczywiście naklejka z napisem ”Wigry 4”. Pozostałe elementy były takie same jak w poprzedniej wersji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *